З автентичних джерел у ХХІ століття.
Перше знайомство із українською народною творчістю у Анастасії Друзюк відбулося ще у дитинстві. Її бабуся частенько наспівувала пісні свого народу і потроху навчала онуку. Бажання співати у Настасі виникло ще в період, коли вона й літер всіх не вимовляла. Привівши малу Настю якось із дитсадка, батьки почули від неї: «Хоцу вчити музику!».
Анастасія Друзюк – молода співачка, творчий шлях якої розпочався із рівненського фольклорного дитячого ансамблю «Уляночка». Бажання глибше вивчати фольклор, традиції та творче надбання українського народу, привели Анастасію до вищого навчального закладу столиці, на факультет фольклористики. Паралельно у вільний час, Анастасія подорожує по експедиціях, де збирає та записує фольклор того чи іншого регіону України. Мелодика, автентичність виконання, колоритність костюмів – усе це завжди приваблювало молоду співачку. Великий досвід Анастасія здобула, навчаючись під керівництвом Ніни Матвієнко та у фольклорних гуртах «Кралиця», «Многая лєта» при Київському національному університеті культури та мистецтв.
На сьогоднішній день Анастасія являється солісткою київського гурту «ДомРа».Більшість пісень, які увійшли до репертуару співачки, були зібрані та записані саме з її власних експедицій українськими селами та аранжовані Віктором Соломіним. Створюючи сучасне аранжування, Віктор трепетно віднісся до архаїчного матеріалу та зумів зберегти традиційний український мелос.
Ви являєтесь солісткою фольк-джазового гурту «ДомРа». Повідайте нам, як усе починалось?
Підбір програми, пошук музикантів та виступи гурту «ДомРа» розпочалися ще у 2009 році. Проте, офіційною датою заснування, презентації повноцінної програми гурту, його так би мовити «сценічного хрещення», ми вважаємо 13 травня 2010 року.
Творчість гурту «ДомРа» – це найперше наслідок нашої творчої співпраці з Віктором, проте кожен музикант, який з нами довго грає – вносить своє бачення в наше горнятко творчості. Все розпочалося із знайомства на концерті. Ми довго спілкувалися, вивчали творчість один одного без найменшого погляду в майбутнє. Мабуть, це були примхи долі - звести нас в один колектив (посміхається).
Співпраця із досвідченим музикантом Віктором Соломіним внесла певні корективи у вашу манеру виконання, автентичність позаду. Як відбувався перелом до нового виконання? Чого вам це вартувало?
Ви знаєте, я проти такого поняття, як «автентичність позаду». Фольклорні пісні – це коріння, з якого росте моє дерево творчості. Поки буду мати можливість – виконуватиму автентику. І зараз я цим також плідно займаюся – співаю в фольклорному ансамблі «Горностай», в якому ми намагаємося найповніше відтворити традицію Київського Полісся. Часто співаємо з безпосередніми носіями фольклору, переймаємо «із уст в уста», як колись вчилися і наші пращури.
Я згідна, що манера виконання фольклорних пісень, яку я використовую в «ДомРа» є власне моїм голосом, напрацьованим за роки роботи, як вокаліста. Це моя душа, пісня, яка народжується в мені і лине до слухачів.
Я не розділяю, і не можу говорити, що автентика – це стара манера, а «ДомРа» – це нова. Я нічим не жертвувала – це все різні грані мене.
За 2,5 роки праці у гурті «ДомРа», що взяли нового для себе та чого навчили колег по справі?
Найперше – неоціненний досвід, який отримуєш при спілкуванні з різними людьми. Завдяки музикантам співала з Катею Chilly, Младою.
Я вчуся виконувати музику в задоволення собі та іншим. А чого навчилися від мене – потрібно запитувати у колег.
Виступи в клубах та на фестивалях дозволяють вам відчувати різноманітну публіку. На ваш погляд, де краще приймають у клубі чи на фестивалі? В якому оточені ви відчуваєте більше драйву?
Так, публіка завжди різна. Але, на мій погляд, справжній артист має вміти знайти «ключик» до будь-якої аудиторії. Мені подобається виступати скрізь, адже це є неоціненна можливість поділитися своїми поглядами та енергією, занурити слухача у джерело надбань нашого народу та збагатити їхні знання про традиції – це завжди приносить драйв та задоволення.
Якими творчими планами порадуєте найближчим часом?
У 20-ту річницю Незалежності нашої держави 24 серпня наш гурт гратиме у Фестиваль-ресторації «Диван» (м. Київ, Бессарабська пл., 2).
Автор: Віра Дроздюк